LISAPROGRAMM
Kõik päevad
LAURI KILUSKI MAAPÕLETUSE KERAAMIKAÕPITOAD / Kultuuriait eelregistereerimisega
L16:0-17:30 ja P 12:00-13:30 KÜLLI UUSTALI Ruhnu käsitöö õu / Rahvamaja
Käsitööõuel on paeluvad ja võrgutavad tegevused, sest paelad ja võrgud siin valmima hakkavad. Õpime, kuidas teha võrgusõlme ja kui see selge, saab olla osaline suure ühisvõrgu kudumises. Paelategemise märksõna on „ruhnu kalasaba”, mille võib vormistada käe- või peapaelaks, vööks, pillitutiks jne. Materjal on villane lõng või taaskasutusmaterjal, kuidas ise soovid.
Näitus „Ruhnu viiuldajad“ / Korsi talu
Näituse “Ruhnu viiuldajad” keskmes on Elias Schönberg, tema poeg Peeter Rooslaid, Henrik Berensson ning Johan Öman. Kõik neli olid põlised ruhnlased ja muusikamehed, kelle viiulimäng ja koraalilaul on ajale vastu pidades aidanud kogeda ennesõjaaegse Ruhnu muusikalise traditsiooni omapära ja ilu ka tänapäeval. Niisamuti on nende meeste pärandil olnud kandev roll ruhnurootsi muusikatraditsiooni taaselustamisel Ruhnu viiulilaagris, mis tähistab sel aastal oma kümnendat sünnipäeva. Näitus sündiski tänukummardusena Ruhnu viiulilaagri korraldajatelt kõikidele ruhnlastele, nii endistele kui praegustele.
Viiulilaagri näitus "Juubel" Rahvamaja hoovisRuhnu viiulilaagri 10. juubelile pühendatud virtuaalne fotonäitus, kus osalejad jagavad aastate jooksul tehtud fotosid.
Heikki Leisi fotonäitus „Vorm on ajutine, klass igavene“ Kultuuriaidas
Näitusel figureerivad kaks härrasmeest ja nende veidi saladuslik sõprus ning tegemised 70ndatel aastatel. Näitusel "Vorm on ajutine, klass igavene" on väljas film noir stiilis mustvalged fotod, mis üles võetud suurformaat plaatkaameraga.
Maalikunstnike Liidu näitus “Ruhnu nägu” Korsi talus
Ruhnu saar on olnud alati kultuuriinimeste meelispaigaks. Tuntuim maalijatest, kes Ruhnu elu on kujutanud, oli Erik Haamer. Nõukogude ajal, 70-ndatel, 80-ndatel, käis seal rohkesti kunstiinimesi maalimas, puhkamas. Maalikunstnike Liit on juba aastaid korraldanud maalilaagrit, kus portreteeritakse ruhnu inimesi ja loodust.